TOUR DETAILS

12 ISLANDS BOAT TRIP

As a special organisation , we provide you wonderful day by visiting 5 different places with the marvellous view of mediterranean and nature. We serve you an unforgettable day with a private boat trip.You have chance to see beautiful bays and islands with turquois sea and swim in deep blue water like a crystal 12 islands tour that is very famous in summer provides you a wonderful time to spend. With this enjoyable tour in available prices, you can spend wonderful time with your besties ,take a photo or shoot a video and make the moments immortal. Our boat trip organisations in which you have joyous moments, provides you to swim under the sunshine in a deep blue water. You can also enjoy the sun with sunbathing on the boat and get vitamin D.

THE PLACES THAT YOU CAN GO WITH 12 ISLANDS BOAT TRIP

In our 12 islands boat trip the first destination is Tavşan island. You can witness the nature and feel the paradise. Then you will see Göcek island which is very popular in the world. You also see another island named Yassıca that is one of 12 islands.There, the boat come near the bay and give children and the people who don't know how to swim, chance to enjoy the sea. By this way you have enjoyable time with your children. The next destination is Aquarium bay which has a deep blue color of the sea. The last stop is Kızıl (red) island that takes its name from the red color of its land. You can take a short trip when the boat gives a break there. Within the day you can taste different types of traditional food. We serve you seafood with variety of dishes and salads which are prepared with organic vegetables. You can get pleasure of the sea view when you are eating.

UNFORGETTABLE BOAT TRIP

You will enjoy the day in every moment of 12 islands private boat trip. Moreover we provide this organisation in convenient prices. With the options we serve, you can see all the islands in a specific rota and have chance to see different bays and beaches. You can feel the sun with getting pleasure. Our tour starts in the early morning. You can drink a cup of tea while watching the combination of blue and green with the voice of the waves. We provide you every option also to rest your family. You can keep in touch with us. With our special organisation of 12 islands tour, you will have an unforgettable day starts in the early morning till evening.It is completely a professional service with available prices.

Reviews
 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Russell
  16/06/2014

  "Hi,

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Barry Cooper
  21/02/2015

  "HI, ARE YOU STILL THERE ZORRO, WE DID 10 TRIPS WITH YOU IN 2013 AND LOVED THEM ALL. WE ARE IN CALIS AGAIN IN MAY 2015 AND WILL BE GLAD TO SEE YOU AND BOOK LOTS OF TRIPS. KIND REGARDS.

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Mehmet Akif Sehiroğlu
  25.05.2018

  12 adalar tekne turuna gitmek için eşimle çalıştaki Seaside şubesinden turumuzu satın aldık.Teknedeki güleryüzlü personel ve teknenin program ve kalitesi harikaydı.Herkese şiddetle tavsiye ederim.

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Arzu Nil Seril
  09.05.2018

  12 adalar turuna çıkmak için ölüdeniz Seaside acentesinden biletimizi aldık ve ertesi sabah otelden alıp tekneye bıraktılar tur esnasında 1 ada hariç bence diğer adalar güzeldi tekne personelide oldukça samimi ve içten tur sonunda ise aynı şekilde bizi otelimize bıraktılar herşey çok iyiydi herkese tavsiye ederim. İyi tatiller.

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  HÜSEYİN MALKOÇ
  06.08.2018

  Kısa ve öz paranızın karşılığını alıyorsunuz temiz bir tekne güzel personel saygılı ailenizle gidebilirsiniz

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Alperen Akyıldırım
  30.08.2018

  24 Ağustos günü sizlerle çıktığımız 12 adalar tekne turu gezisinden çok memnun ayrıldık. Teknenin aşırı kalabalık olmaması ve hizmetin hakkıyla yapılması bizi çok memnun etti. Bu şekilde devam etmenizi rica ederim , iyi çalışmalar.

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Yasemin
  26.06.2019

  Tatilimizin ikinci günü Seaside Travel acenta ilgilisi Fatih beyin yönlendirmesi ile aldığımız turda, Beklentimizi karşılayan bir gün geçirdik. Konakladığımız otelden bizi alıp, tur sonunda otelimize bırakılana dek teknede,servislerde ilgi, kalite ve güler yüz mükemmeldi. Tüm ekibe teşekkürler.

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Tonya
  03.08.2019

  Thank you guys from SEASIDE. You made us a great weekend. We took rafting, safari, 12 islands. Many emotions and we are happy. Good words for Melissa, which works in SEASIDE. Thank!!!!! We love you!!!

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Ayşen Köprülü
  05.08.2020

  online sistemden tavsiye üzerine tercih ettiğim seaside travel acentası ile 12 adalar turuna çıktım ve gördüm ki bu turu sizden daha iıi ve daha kaliteli yapan yokmuş . size ve bana bu öneride bulunan değerli arkadaşima teşekkrler

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Poyraz harun
  05.08.2020

  uzun bir aradan sonra okulların açılacak olmasına duydugumuz kaygıyı bana ve arkadaslarıma bi nebze de olsa unutturan gemi mürettebatına ve bu tura bizi gönderen Gençlerin halinden anlayan Telat Beye izmirden selamlar. teşekkürler seaside travel

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  betül demir
  07.08.2020

  herşey çok güzeldi teşekkür etmezsem kendimi borçlu hissederdim. size ve emeklerinize çok teşekkürler. herkeze tavsiye ediyorum fethiyeye gidipte bu mavi cenneti görmemek büyük kayıp olur

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Sena İmamoğlu
  16.08.2020

  Ocean isimli teknede yapmış olduğumuz 5 kişilik turda yemek masalarının yetersiz olmasından kaynaklanan sosyal mesafe ihlali ve bu konudaki rahatsızlığımız karşısında uğradığımız ukala tavır oldukça rahatsız ediciydi. Onun dışında oldukça güzel olan tur bir anda bizim için tatsız bir anıya dönüştü.

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Hakan YEŞİL
  10.09.2020

  Tek kelimeyle harika. Güler yüzlü, içten ve samimi personel kadrosuna herşey için teşekkür ederiz. Mutlaka gidin derim👍👍👍

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Nihal Günçiçek
  05.10.2020

  süperdi hem konforu hem rahatlığı hem pandemiye karşı alınan ölemler ile hesey cok güzeldi. aynı turu hem arkadaslarımla hem ailemle 2 defa yaptım . herkeze tavsiye ederim . teşekkürler Seaside

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Senanur haskoy
  08.10.2020

  1 ekimde bu tura katildik. Hersey fevkaladeydi. Kaptaniz cok iyi ve saygiliydi. Gonul rahatligiyla gidebilirsiniz.

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Şükrü GÖKKAYA
  18.08.2021

  Tur güzel ve eğlenceliydi, koylar muhteşemdi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Doğan bey ve ailesine teşekkürler çok ilgilendiler ve yardımcı oldular.

 • Vip Gulet Cruise (12 Islands)
  Joe
  29.04.2023

  I was very pleased with the tour I took with the seaside boat. I have been coming to Fethiye for 20 years and Seaside is the oldest agency here. I must say that their tours are wonderful.


Blog Blog
Whatsapp